עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה

אנשים מבלים זמן רב בכבישים בדרכם לעיסוקים שונים וחלק נכבד ממנו כשהם מאחורי ההגה. הסיכוי להיקלע לאירוע בכבישים אינו נמוך. בחלק מהמקרים, מדובר על עבירות תנועה, באחרים, על תאונות דרכים קלות, ובקיצוניים, על תאונות קשות עם נפגעים. ממשלת ישראל לדורותיה חוקקה חוקי תעבורה שונים המסדירים את ההתנהלות בתחום מורכב זה. יש מצבים בהם עוברים הנהגים עבירות תנועה שונות והם מעוניינים בייעוץ לגביהם. עורך דין תעבורה יכול לטפל בתיקים שנפתחו לאנשים אלו ובעוד נושאים אחרים הקשורים בתחום.

עונשים כבדים

על פי החוק חייב כל אחד לעבור קורס נהיגה ולאחר עמידה במבחנים הנדרשים הוא מקבל רישיון מטעם המדינה. המשטרה אוכפת את החוקים ונעזרת לשם כך בשלל אביזרים כמו: מצלמות נייחות וניידות, ינשופים לבדיקת נהיגה בשכרות ועוד. יש מקרים חמורים בהם כדאי להגיע לייעוץ משפטי. ביניהם: פסילת מנהלית של רישיון, קנסות גבוהים, רישום נקודות גבוה ועוד. במקרים אלו, עלול להיגרם נזק חמור לנתבעים הזקוקים לרישיון לצורך עבודה והתנהלות יום יומית או עקב תשלום כספי גבוה.

פסילת רישיונות

רשימת המקרים בהם יכולה להיות שלילת רישיון היא גדולה, יחסית, מדובר על נהיגה בשכרות, תאונות דרכים קשות עם נפגעים ועוד. בנוסף לאלו, קצין משטרה יכול לפסול מנהלית רישיון על שורה של עבירות וביניהם: עקיפות מסוכנות ביניהם: חציית קו הפרדה לבן, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה המסכנת הולכי רגל, אי עצירה לפני מסילת ברזל, הובלת חומרים מסוכנים בצורה מסוכנת ועוד. שוטר איננו יכול לפסול רישיון אבל יכול לחייב את הנהג להופיע לבירור בפני קצין.

טיפול מקצועי

עורך דין תעבורה יכול לייעץ לכל אחד במקרים כאלו ואחרים. הוא ילמד כל מקרה וייעץ אם לנתבע כדאי להתעמת מול הרשויות בבית משפט. במקרים רבים, אין סיכוי לזכות בתביעה וכדאי לקבל את הדין. כמובן, שיש מקרים גבוליים בהם ניתן להוכיח כי רושמי הדו"ח התרשלו בעת כתיבתו מסיבות שונות. לעיתים, יש נסיבות מקלות שיכולות להשפיע על המתקת גזר הדין ועוד מצבים. מומלץ לקבל ייעוץ מעורך דין בעל ידע וניסיון אשר ינהל את התיק בבית המשפט בהצלחה.