עורך דין תעבורה – לא להסתפק בייצוג עצמי

עורך דין תעבורה

הרבה פעמים, אנשים אשר מוצאים את עצמם בהליך משפטי בהקשר של דיני תעבורה, בפרט כשהם מואשמים בעבירות שונות, חושבים שמדובר בנושא קל ולכן הם מעדיפים לייצג את עצמם ולא להשקיע כסף בהשכרת שירותיו של עורך דין מקצועי.

הבעיה היא, שגם אם מדובר, לכאורה, בעניינים פשוטים, הרי שיכולה להיות להם משמעות רבה ויתרה מזו, אם לא שוכרים את שירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה, המחיר יכול להיות כבד, הן כלכלית והן מבחינות אחרות. לכן חשוב ורצוי להשקיע בהשכרת שירותיו של עורך דין תעבורה, עורך דין שמתמחה בנושא וידע לייצג אותנו מול המשטרה ולאחר מכן, מול הפרקליטות ומול בית המשפט.

צריך להבין, כאשר אנחנו מואשמים בעבירות תעבורה שונות, לא מדובר במצב בו אנשים פרטיים תובעים אותנו, אלא המדינה תובעת אותנו בשם האינטרס הציבורי שבדבר. זה אומר שהיא תשקיע לא מעט משאבים בכך. השאלה היא, כיצד אנחנו יכולים להתמודד עם זה בצורה נכונה. הפתרון הטוב ביותר, הוא לקחת עורך דין שיבטא משקל דומה לזה של הפרקליטות וידע לייצג אותנו.

מדוע נכון לשכור עורך דין

נכון שהרבה פעמים מדובר על עבירות קלות עם עונשים פשוטים, והרבה פעמים מדובר על תהליכים יחסית קצרים, אך יש להם משמעות רבה. אנחנו יכולים לצאת מבית המשפט עם עבירות של קנסות משמעותיים, אנחנו יכולים לצאת עם ניקוד שלילי גבוה, ואפילו עם שלילת רישיון. אומנם זה לא כלא, אך מספיק שאנחנו נידרש להפקיד את הרישיון שלנו למשך חודש, וחיינו ישתנו בין רגע. זה אומר שעלינו להתאים את עצמנו למשהו חדש, שונה לגמרי.

עורך דין מקצועי ידע לייצג אותנו מול המשטרה ויתרה מזו מול הפרקליטות ובית המשפט. הוא ידע להציג את הצד שלנו, לספר את הסיפור שלנו, וכמובן להילחם על הזכויות שלנו. זה לא אומר בהכרח שהוא יצליח, אך אין ספק שזה עדיף לאין שיעור ממצב בו נעמוד בגפנו וננסה להילחם בבית המשפט, ללא ידע, היכרות ויכולת מקצועית ראויה, עם הסיטואציה שלנו, משום היבט שהוא.