עורך דין תעבורה – מה חשוב לדעת

עורך דין תעבורה

האם בכל מקרה בו אנחנו עומדים למשפט או להליך משפטי, אנחנו צריכים שיהיה איתנו עורך דין? האם בכל מקרה, בכל מצב אנחנו צריכים שילווה אותנו עורך דין או שמא יש מקרים בהם אנחנו יכולים לייצג את עצמנו.

באופן פורמלי, יש מקרים בהם אנחנו יכולים לייצג את עצמנו, יש מקרים בהם אנחנו לא בהכרח חייבים לשכור את שירותיו של עורך דין. לעיתים מדובר בהוצאה יקרה ולא רלוונטית עבורנו. אך יש מקרים בהם אנחנו חייבים לעשות את זה. גם אם נדמה לנו שזה לא הכרחי. למשל, במקרה שאנחנו עומדים למשפט על רגע עבירות תעבורה.

על פניו זה נשמע כמו משהו קל ופשוט, משהו שלא אמור, לכאורה, לגבות מאיתנו מחיר כבד. אם ביצענו עבירת תנועה, אנחנו יכולים לשלם קנס, יכולים לקבל חודש בלי רישיון, נקודות, דברים שלכאורה נשמעים מאוד בסיסיים. העניין הוא, שגם הדברים הבסיסיים הנ"ל, יכולים להיות מורכבים ומסובכים עבורנו, יתרה מזו, אותם דברים יכולים גם להיות הרבה יותר מורכבים, כלומר זה לא מבטיח שמדובר בעבירות עם עונשים קלים.

מתי נידרש לשירותיו של עורך דין

אנחנו נידרש לשירותיו של עורך דין תעבורה בכמה מקרים. למשל, אם מדובר על משפט במהלכו אנחנו נאשמים במשהו חמור מאוד, החל מפגיעה באדם, פגיעה ברכוש, דברים שיכולים להכניס אותנו לכלא או לגרום לנו לקבל עונש אחר משמעותי, למשל שלילת רישיון וכדומה.

כמו כן, אנחנו נידרש לשירותיו של עורך דין תעבורה, אם אנחנו חשים שנעשה חוסר צדק משווע. זה יכול להיות שלא ביצענו את העבירה ומאשימים אותנו בטעות, זה יכול להיות אם אנחנו חשים שהאשמה היא חמורה מדי, אם אנחנו חשים שיש פה טעות של פירוש החוק או כל דבר אחר.

בדומה למקרים אחרים במשפט, הכל מסתכם הרבה פעמים בפרשנות של כל צד, ולכן, אם אנחנו שוכרים את שירותיו של עורך דין מנוסה ומקצועי, יש סיכוי רב שהפרשנות שלנו תנצח בסופו של דבר, ולכן מוטב שאנחנו לא נתפשר על זה, גם אם זה אומר שנצטרך להשקיע בכך עלות מסוימת.