עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה

אחת העבירות הנפוצות ביותר בחוקי התעבורה זה אי עצירה בתמרור עצור. נהגים חדשים וגם וותיקים מוצאים את עצמם מול קנסות על רקע עבירת התעבורה הזו. מהי בעצם העבירה ומה תעשו אם נתפסתם עוברים על חוק זה?

הרבה מאוד נהגים נאלצים לשלם קנסות בגין אי ציות לתמרור עצור. נופלים בזה נהגים וותיקים כמו חדשים כאשר המחיר של אי ציות אינו זול.

מהי העבירה של אי עצירה בתמרור עצור?

נהג רכב שמתקרב לצומת או למפגש רחובות, כאשר ניצב מול תמרור עצור, מחויב בשני דברים. הוא חייב לעצור ולתת זכות קדימה. העצירה אמורה להיעשות במקום אשר עדיין יאפשר לנהג לראות את התנועה שלפניו ובמקומות אשר שם ישנו קו עצירה, יש לעצור לפניו.

לאחר שהנהג עצר הוא גם חייב לתת זכות קדימה לכל כלי רכב אשר מתקרב אל הצומת ומבקש לפנות אליה. למעשה מדובר כאן בשתי חובות שונות ועל כן גם העונש הצפוי על עבירה זו מחולקת לשניים.

העונש…

כאשר מדובר באי מתן זכות קדימה, הרי שההתייחסות אל העבירה הזו היא חמורה והעונש עליו יהיה פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה וגם זימון לבית המשפט לענייני תעבורה.

לעומת זאת, על העבירה של אי עצירה במקום שלפני קו העצירה, העונש יהיה תשלום קנס על סך 250 ₪.

בכל מקרה, ביצוע העבירה מלבד תשלום הקנס והזימון לבית המשפט, יעלה גם בנקודות שייזקפו לחובתו של הנהג זאת במסגרת שיטת הנקודות אשר נועדה לעקוב אחר נהגים שעברו עבירות תנועה והורשעו.

בהתאם לחומרת הבירה ייקבע מה יהיה סכום הנקודות בכל מקרה. על פי רוב אי הציות לתמרור יעלה לנהג בארבע נקודות ולעומת זאת אי מתן זכות קדימה יעלה לנהג בעשר נקודות.

עורך דין תעבורה – כדי להוכיח חפות

נהג שנתפס על אי ציות לתמרור עצור, וחולק על העובדות אותם כתב השוטר בדו"ח, או שהוא חש כי שופטים אותו בחומרה רבה, יכול בהחלט לטעון את טיעוניו בבית המשפט ואף לנסות להוכיח את חפותו. נהג שרוצה להגדיל את סיכויי ההצלחה, פונה אל עורך דין תעבורה. במקרים רבים העונש יהפוך להרבה יותר ידידותי…