עורך דין תאונות דרכים

תאונות דרכים

תאונות דרכים עלולות לקרות בכל רגע, ובמקרים רבים, אין לנהג שליטה על הדבר. תאונות יכולות להיגרם בין שני כלי רכב, כתוצאה מתקלה ברכב, מהתפוצצות או שריפה ועוד. במקרים חמורים נגרמים נזקים למעורבים והכלל  הבסיסי הוא שהנהג הפוגע אחראי לתאונה וחברת  הביטוח שלו תישא בפיצוי.  יש מקרים בתחום האפור בהם לא ברור מי  האחראי, או שהאחראי אינו מודה, כאשר הנפגע נהרג ואין עדים לתאונה. במקרים אלו, ואחרים נוספים, יש פוטנציאל לסיבוכים מורכבים בהגשת תביעה ואז מומלץ לשכור שירותי עורך דין תאונות דרכים מקצועי.

פיצוי כספי

ככלל, כל נפגע זכאי לקבל פיצוי גם כאשר הפוגע אינו אשם. הפיצוי מגיע מחברת הביטוח של הפוגע, או  מקרן מיוחדת לפיצוי על תאונות דרכים. מדובר על פיצוי כספי בגין נזקים גופנים, נפשיים ואחרים שנוצרים עקב התאונה, בגין נכות לכל החיים, בגין אובדן קרוב משפחה ועוד. כמובן שהפיצוי הוא גם על הרכב שנפגע. על מנת להקל על עבודת עורך הדין יש לרשום פרטי הנהג הפוגע, לצלם את הנזקים לרכב ולגוף, לקבל טיפול רפואי מיידי ואחר ממושך, ולתעד הכול  במסמכים.

ייעוץ וייצוג

עורך דין תאונות דרכים יכול להיכנס לתמונה במיידית ומומלץ לשכור שרותיו כאשר מדובר על מקרים מורכבים. עצה נכונה בזמן המתאים עשויה לחסוך התרוצצות רבה שכרוכה בהוצאות כספיות, ובמקרים רבים, תסייע להשיג את הסכומים המקובלים בגין הפציעות והנכויות. לרוב, מנסות חברות הביטוח להתחמק מאחריות, או להקשות על התובעים. הן עושות זאת בדרכים שונות כולל מריחת זמן, בדיקות של מומחים מטעמן, התנערות מאשמה וכיוצא בזה.

תביעה לבית משפט

עורך דין מקצועי ובעל ניסיון יודע להציג את טענותיו, יכול לבקש מהלקוח את המסמכים הרפואיים והאחרים הנדרשים ולתכנן את התביעה. במקרים רבים, הוא יעדיף, לנהל משא ומתן לפני הגשת תביעה כדי לחסוך זמן ועלויות. לעיתים, הוא ימליץ להימנע מפנייה לבית משפט בגלל חוסר סיכוי לזכייה בתביעה. אבל כאשר ייווכח שהצדק עם לקוחו הוא יגיש תביעה בבית המשפט המתאים ויעשה רבות למען הצלחת התיק. פיצוי כספי הולם יסייע מאוד ויקל על הלקוח בכל התנהלות עתידית.