עו"ד דיני עבודה – כיצד הוא יכול לעזור לנו

עו"ד דיני עבודה

אחד מתחומי המשפט הכי חשובים, ובוודאי אחד התחומים שנוגעים בכל אחד מאיתנו כך או אחרת, הם דיני עבודה. בין אם אנחנו מעסיקים ובוודאי אם אנחנו עובדים, הרי שיש לתחום זה השפעה נרחבת על חיינו בהיבטים שונים ומגוונים לטווח זמן קצר וארוך.

דיני עבודה מטרתם להגדיר בצורה ברורה ושאיננה משתמעת לשתי פנים, את היחסים שבין עובד למעביד, כל מה שקשור לזכויות וחובות של עובדים ומעבידים בהיבטים שונים. צריך לומר שתחום דיני עבודה הוא מעט דינמי, ועל כן לא מעט מאותם דיני עבודה משתנים מעת לעת, זאת על מנת להתאים אותם לצרכים של ימינו.

מעבר לעובדה שדיני עבודה מגדירים את היחסים שבין עובדים למעבידים, הרי שהם גם מגדירים את הזכויות והחובות של המדינה, לא רק כלפי עובדי מדינה אלא בכלל כלפי כלל העובדים, בין אם זה בשמירה על הזכויות שלהם ובין אם זה בהיבטים אחרים.

מי שאמון לייצג אותנו בכל מקרה של משפט או תהליך משפטי אחר שמתייחס לדיני עבודה, הם עורכי דין שמתמחים בכך. עו"ד דיני עבודה יכול לייצג אותנו במספר מקרים, כפי שנוכל לראות מיד, מה שמלמד אותנו שלא משנה לשם מה אנחנו נדרשים לשירותיו, הרי שעלינו לבחון היטב כיצד אנחנו שוכרים את שירותיו של עורך דין בתחום זה, על מנת שיוכל לייצג אותנו נאמנה, לשמור על האינטרסים שלנו ולאפשר לנו לקבל מענה משפטי הולם.

באילו מקרים עו"ד דיני עבודה יכול לייצג אותנו

עו"ד שמתמחה בדיני עבודה יכול לעזור לנו במצבים שונים. למשל, אם אנחנו מבקשים להתדיין מול המעסיק שלנו על תנאי עבודה או אם חס וחלילה, אנחנו מרגישים שהמעסיק פעל בניגוד לחוק, אזי בשביל שנוכל לקבל את מה שמגיע לנו, בין אם זה בהיבט כספי ובין אם זה בהיבט של זכויות, הרי שעורך דין דיני עבודה יכול לייצג אותנו.

אם אנחנו מעסיקים, הרי שעורך דין יכול לייצג אותנו מול עובדים בודדים או ארגון עובדים, זה תלוי כמובן במקרה בו מדובר. נהוג לחשוב שדיני עבודה מיועדים להגן אך ורק על העובדים, אך זה לא נכון הם נועדו גם להגן על זכויות המעסיקים, הגדולים והקטנים.

כיצד אנחנו בוחרים עורך דין בצורה נכונה

בשביל שנוכל לקבל את הייצוג המשפטי ההולם, אזי שעלינו לבחור עורך דין שיש לו ניסיון מקצועי רב בתחום, בפרט בעבודה עם עסקים בסדר גודל שלנו או במקרים דומים לשלנו, בין אם אנחנו עובדים או מעסיקים.

מעבר לעניין של ניסיון, הרי בכל היבט משפטי, אנחנו צריכים ליהנות מעורך דין שיכול לספק לנו את התנאים הטובים ביותר לשירות משפטי הולם, זה אומר זמינות, זה אומר יכולת להתדיין בשמנו, וכן זה אומר שהוא צריך להיות מחובר אל מומחים שיוכלו לעזור לו בייצוג שלנו.