עורך דין תעבורה

כל מי שהיה בבית דין לתעבורה יודע שזה מקום שבו מתנהלים דיונים בקצב מהיר מאוד. מצד אחד המשטרה שהיא, לרוב, התובעת, ומנגד המתגונן שנמצא בגפו או המיוצג על ידי עורך דין. האווירה היא עניינית ועל הנתבע להציג את גרסתו בפני השופט ולהתעמת עם גרסת התביעה. הצגת הטענות חייבת להיות ברורה וחדה וניתן להיעזר במסמכים, תמונות וכדומה. עורך דין תעבורה יודע, לרוב,  לעשות זאת טוב יותר מאשר הנתבע, ולכן, סיכויי הזכייה בעזרתו בתיק הופכים לגדולים יותר.

תביעות מורכבות

הכדאיות בקבלת שירותי עורך דין תעבורה גדלה כאשר מדובר על תביעות רציניות שמלוות בקנסות גבוהים, בשלילת רישיונות, בצבירת נקודות ועוד. בכל המקרים הללו עלול להיגרם נזק ממשי לנתבע, בין אם זה כספי בגלל הקנסות ובין אם בשלילת רישיון שפוגעת באורח החיים הסדיר. המכונית משרתת את בעליה לצרכים שונים ומרובים ובלעדיה מהלך החיים משתבש. במקרים בהם מוטלים קנסות קלים אשר אינם משמעותיים, מומלץ לשלמם ולא להיגרר לתהליכי בתי משפט מורכבים ומתישים.

טיפולים שונים

עורך דין תעבורה יכול לטפל בשלל מקרים מורכבים שהעונשים עליהם כבדים. מדובר על נהיגה בשכרות, תאונות עם נפגעים, פסילת רישיון מנהלית, השבתה מנהלית של רכב ועוד. בנושאי נהיגה בשכרות, למשל, יש אפשרויות שונות להגנה. הבדיקה נערכת, כידוע, באמצעות נשיפה לתוך מכשיר מיוחד ועל פי תוצאותיו נרשם הדו"ח. ערעור יכול להיות מוגש על אופי  הבדיקה ומהימנות המכשיר, על המועד שהיא נערכה ביחס למועד שתיית המשקה חריף, על דו"ח שנרשם עקב טענה של סירוב להיבדק ועוד.

ייצוג והצלחה

עורך דין תעבורה המקבל תיק לידיו ינסה להבין את טענת הנתבע ועל פי זה להכין כתב הגנה. במקרים רבים, הוא ינסה קודם להעריך אם יש סיכוי לזכות בבית המשפט והוא עושה זאת גם על סמך צילומים מהזירה, מסמכים שונים ועוד. במידה והוא ייווכח לדעת שאין סיכול לזכייה הוא ייעץ שלא להגיע לבית משפט. בכל מקרה אחר הוא ייצג בכבוד את לקוחו וינסה להקטין עד למינימום את הנזקים. זיכוי מוחלט ייחשב כהישג וכהצלחה שהיה שווה להילחם עבורה, ואין זה דבר של מה בכך.