עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה

מעורבות בתאונות דרכים עם נפגעים, הינה אחת הבעיות החמורות במדינת ישראל. רבות מן התאונות בכבישי הארץ., נגרמות בשל מהירות מופרזת או נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, מה שבתי המשפט רואים בחומרה רבה. ישנן סיבות נוספות כגון דיבור בטלפון הנייד בזמן נהיגה ודעתו הוסחה, מה שהיה הגורם לתאונה. חל איסור על פי החוק, לדבר בטלפון הנייד אלא אם כן הרכב אינו נמצא במצב של נסיעה. על פי תקנה 28 לתקנות התעבורה, ח איסור להשתמש בטלפון הנייד בזמן נהיגה. אם נקלעתם לסיטואציה כזאת שנתפסתם בעת נהיגה כאשר אתם מדברים בטלפון הנייד, יש לשכור מיד את שירותיו של עורך דין תעבורה, על מנת שתוכלו להיחלץ מהמצב כגון הקלה בעונש או אפילו זכייה במשפט.

האם כל תאונת דרכים עשויה להוביל למעצר של הנהג?

בשל הריבוי החמור בתאונות הדרכים בישראל, בתי המשפט, נוקטים בהחמרה וביד קשה למי שגרם או היה אחראי לתאונת הדרכים, על אחת כמה וכמה אם היו בה פצועים או הרוגים. מיותר לציין, כי לא כל מעורבות בתאונת דרכים, עשויה להוביל למעצר בפועל או עבודות שירות שיינתנו לנהג הפוגע.  תפקידו של עורך דין תעבורה , הינו למצוא כמה שיותר ראיות, אשר יוכלו לסייע בזיכוי של מרשיו, אשר היו מעורבים בתאונת דרכים, כך שבית המשפט, יוכל להקל בעונשם לאור הנסיבות והראיות שיוצגו בתיק.

גם נהגים שרישיון הנהיגה שלהם נפסל, ע"י שוטר, מגיעים אל עורך דין תעבורה, על מנת שיוכל לבטל את ההחלטה. לקצין משטרה, ישנה הסמכות לפסול את רישיון נהיגה של כל נהג למשך 60 יום וזאת, ]בכפוף להליך השימוע אשר בו, תינתן אפשרות נוספת לנהג לשכנע את קצין המשטרה לחזור בו מהחלטתו.

דוחות תנועה וקנסות גבוהים בשל נהיגה במהירות מופרזת

בכל כבישי הארץ, ישנה מכמונת מהירות ובכל שנה, נראות יותר מכמונות יותר ויותר. בשנים האחרונות האזרחים בארץ זועמים בשל ריבוי דוחות על נהיגה במהירות מופרזת  שחלק גדול מדוחות אלה, אינם כלל מוצדקים. השוטרים כמובן יטענו כי זהו תפקידם וישנם אף מחקרים המראים כי מהירות מופרזת, אינה עשויה להיות עילה לתאונת דרכים. ישנם מקרים שאינם מורכבים בנושא משפטי תעבורה וישנם שהם מורכבים יותר, כגון נהיגה ללא רישיון או נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים. תמיד מומלץ להגיע אל עורך דין תעבורה מוכר שיש לו שם ומוניטין והצלחה רבה במשפטים בנושא תעבורה.