הסכם ממון – מדוע זוגות בוחרים באופציה הזאת

הסכם ממון

יותר ויותר זוגות אשר בוחרים להתחתן או לחיות ביחד, מחליטים לעשות ביניהם הסכם ממון. מה שפעם היה נחלתם של בעלי יכולות כלכליות גבוהות, ומרבית האנשים סירבו לעסוק בכך בטענה שזה נוגד את המשמעות של הרומנטיקה בנישואים, הרי שכיום יותר ויותר זוגות בוחרים לעשות צעד זה ובמובנים רבים, הם גם צודקים.

הסכם ממון, כידוע, הוא הסכם שנחתם בין שני הצדדים לפני הנישואים או לפני שבוחרים לחיות ביחד תחת חוזה משפטי מסוים. ההסכם נועד לקבוע מה כל אחד הביא איתו אל הקשר מבחינה כלכלית וכיצד הרכוש והכסף יתחלק ביניהם בסופו של דבר. המטרה של הסכם ממון היא ליצור מצב בו שני הצדדים יוכלו לצאת מהקשר בצורה כזו שהם יקבלו את מה שהם הביאו, בלי סכסוכים. כמו כן ההסכם קובע מה כל אחד מתחייב לתת לצד השני, במידה ויחליטו להיפרד (גובה המזונות וכדומה).

מדוע הסכם ממון הפך להיות כל כך פופולארי בשנים האחרונות ומדוע הוא שונה מהסכם גירושים רגיל? יש לכך כמה הסברים.

הראשון הוא, הסכם ממון הפך להיות פופולארי כי יותר ויותר זוגות מתגרשים היום, אחד מכל ארבעה, אם זה המצב הרי שכל זוג שמתחתן יודע שקיים סיכוי סביר שהוא גם יתגרש. מכאן אנחנו יכולים להסיק, שמערכת הנישואים כבר לא נראית בעיניי האנשים כפי שהיא היתה בעבר, אגדה שכולה טוב, וכן אנשים רוצים להכין את עצמם לשלב בו הם יתגרשו.

ההסבר השני לפופולאריות של הסכם ממון הוא, העלייה ברמת החיים. מאחר והיום אנחנו חיים במצב כלכלי הרבה יותר טוב מאשר בעבר, אנחנו לא רוצים להפסיד את זה ואנחנו לא רוצים לצאת מחיי הנישואים חסרי כל. זה נכון בפרט לנשים אשר במקרים רבים, מגיעות אל הנישואין עם פחות רכוש וכסף מהגברים.

מכאן אנחנו מגיעים לשאלה במה הסכם זה שונה מתהליך גירושים רגיל והתשובה היא, הוא חוסך זמן, הוא חוסך מלחמות מיותרות בין בני הזוג והכי חשוב, וכן הוא מונע הפתעות מיותרות, כל צד יודע בדיוק כיצד הוא יצא ממערכת הנישואים ביניהם.