מה כולל הליך לשלילת רישיון נהיגה

שלילת רישיון נהיגה

שלילת רישיון נהיגה נחשבת לאחד העונשים הקשים ביותר הקבועים בחוק. לא מעט אנשים מסתמכים על הרכב הפרטי שלהם כדי להגיע ממקום למקום, לאסוף את הילדים מהמסגרות שלהם וכמובן להגיע לעבודה. כאשר נשללת מהם האפשרות לעשות זאת, מדובר בשינוי קיצוני שעלול להשפיע בצור משמעותית על משלח היד שלהם ועל איכות החיים שלהם. לכן חשוב להבין בדיוק מה כולל הליך לשלילת רישיון נהיגה, ובמידת הצורך מומלץ להתייעץ עם עורך דין מקצועי ומומלץ מתחום התעבורה. רק עורך דין שמתמחה בתחום, ויש לו את הוותק והידע הנחוצים, יוכל לסייע לבטל את גזר הדין או למזער את הנזק.

נלחמים מול הרשויות על רישיונכם שנשלל? פנו לייעוץ מקצועי

הליך לשלילת רישיון נהיגה – כל מה שחשוב לדעת בנושא

קצין משטרה הנמצא בדרגת מפקח, יכול לשלול בצורה מידית את רישיון הנהיגה של הנהג, בשלושה מצבים. נהג אשר ביצע עבירת תנועה וקיבל דוח, רישיונו עלול להישלל לתקופה של 30 יום. נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים, עלול לקבל שלילת רישיון לתקופה של 60 שיום. נהג אשר היה מעורב בתאונת דרכים קטלנית, עלול לקבל שלילה למשך 90 יום.  בשני המקרים הראשונים ניתן לבטל את הפסילה המנהלתית על ידי הגשה של בקשה לביטול הפסילה. עורך דין תעבורה, יוכל להוכיח כי קצין המשטרה שהורה על פסילת הרישיון פעל שלא כדין, או שלחילופין יהיה עליו להוכיח כי הנהג אינו מהווה סכנה לציבור. האם הנהג מסוכן לציבור או לא, יוחלט בהתאם למספר השנים שהנהג מחזיק ברישיון הנהיגה ובעבירות התעבורה הקודמות שלו. גיליון הרשעות נקי, יהווה נקודת זכות חשובה לטובתו של הנהג. במקרה השלישי שבו מדובר על פסילה של 90 יום כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים קטלנית, המצב קצת שונה. במקרה הזה, קצין המשטרה מחויב להכריז על פסילה, במידה והוא מאמין שהנהג אחראי על גרימת התאונה. במקרה הזה, מומלץ להגיש בקשה לביטול הפסילה, על מנת לעיין בתיק המשטרתי ולייעל את ההגנה שעורך הדין יוכל להעניק לנהג.

לסיכום, הליך שלילת רישיון נהיגה עלול להתרחש בשלושה מצבים שונים, כאשר בכל אחד מהם מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה, על מנת להמתיק את העונש.