גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

תהליך גירושין יכול להיות תהליך תובעני, קשה ומתמשך כאשר הוא מתנהל על ידי בית המשפט בנוכחותם של עורכי דין המייצגים כל צד בתהליך זה. ניתן למנוע את התהליך הקשה הזה אשר יכול לפגוע הן בכל אחד מבני הזוג והן בילדים של בני הזוג, על ידי בחירה בתהליך גישור שמטרתו היא להגיע למצב של גירושין בהסכמה. תהליך זה הוא תהליך פשוט יוקל יותר לרוב וכאשר הוא מתבצע בצורה הנכונה הרי שבני הזוג יכולים להגיע להסכמות המדוברות תוך פרק זמן קצר ולהתגרש בצורה יפה, אשר לא תותיר משקעים שליליים אצל אף אחד מהם או אצל ילדיהם, במידה ומדובר בזוג אשר יש לו ילדים משותפים.

גירושין בהסכמה

מהו תהליך גירושין בהסכמה

כאמור, תהליך גירושין יכול להיות תהליך קשה, מתיש, תובעני ואף יקר, כאשר הוא מתנהל בבית המשפט. בתהליך זה, כל צד מיוצג על ידי עורך דין אשר תפקידו הוא להוציא כמה שיותר מהצד השני. בשל עובדה זו, התהליך יכול לארוך זמן רב ובסופו של דבר שני הצדדים יוצאים מובסים באופן כזה או אחר. בכדי לחסוך את התהליך הזה הרי שכל זוג המעוניין להתגרש, יכול לבחור במגשרים העוסקים בתחום באופן מקצועי. מחוץ לגבולות בתי המשפט. אותם המגשרים יובילו את בני הזוג להסכמות המקובלות על שניהם בקשר לנושאים החשובים העומדים על הפרק בהליך גירושין כגון: תשלום מזונות, חלוקת רכוש. משמורת על הילדים, הסדרי ראייה ועוד. לאחר שמושגות ההסכמות הרלוונטיות, הרי שביצוע הליך הגירושין באופן טכני יהיה דבר קל ומהיר יותר לבני הזוג.

מדוע כדאי לבחור דווקא בתהליך גירושין בהסכמה

בעוד שהבחירה בתהליך גירושין המתבצע בתוככי בית המשפט, כאשר כל צד מיוצג על ידי עורך דין הוא תהליך ארוך יותר, הכרוך במאבקים משפטיים, בזמן רב של בני הזוג ובהשקעה כספית משמעותית, הרי שתהליך גירושין בהסכמה עולה הרבה פחות לבני הזוג ומסייע להם להגיע להסכמות הראויות על ידי הכוונה מקצועית. מדובר בתהליך אשר מלבד היתרונות הכרוכים בחסכון הכספי ובחיסכון הזמן, הוא גם טוב עבור בני הזוג אשר מתגרשים בצורה מכובדת ועבור ילדיהם אשר לא צריכים להיחשף למאבקים הקשים בין הוריהם בתהליך הגירושין.