עוד משפחה – כיצד הוא יכול לעזור לנו

עו ד משפחה

בעולם המשפט, ישנם הרבה מאוד נקודות רגישות, תחומים בהם נדרשת לא רק תחכום וערמומיות, ידע מקצועי וניסיון אלא גם הרבה מאוד רגישות ואפילו הבנה מסוימת, שלא הכל זה משפט ולא הכל זה בהכרח ניצחון.

אחד התחומים האלה הם דיני משפחה ובהם מתמחים, כפי שאנחנו יכולים להבין, עורכי דין משפחה. מדובר בעורכי דין שעוסקים בכל היבט שקשור כך או אחרת בתא המשפחתי המצומצם והרחב, בין אם זה בפרט בודד ובין אם זה בזוג או במכלול של כל בני המשפחה.

עוד משפחה מתעסק בין היתר, בכל מה שקשור להסכמי ממון, נישואים וגירושים, צוואות וירושות, אימוץ, אפוטרופסות, ועוד. למעשה, בכל מה שקשור באופן ישיר למשפחה, הוא יהיה האיש שייצג אותנו, בין אם זה בתהליכים בין בני המשפחה ובין אם זה מול הרשויות וגורמים שונים.

כפי שאנחנו יכולים להבין, מתוך הנושאים בהם מתעסקים עורכי דין בדיני משפחה, אנחנו יכולים להבין את הרגישות הרבה שנדרשת מהם. אפשר לייצג זוגות שמתגרשים בלי להיות רגיש ולחשוב אך ורק על ניצחון בבית משפט, אך מאחר ומאחורי כל זוג כזה הרבה פעמים נמצאים ילדים, אז צריך לחשוב גם על מה שטוב עבורם. מן הסתם, זה בא לידי ביטוי בצורות אחרות, גם כשמדובר על אימוץ או על בקשה לאפוטרופסות, וכן אנחנו יכולים לראות את זה במקרים של כתיבת צוואה, וכל מה שקשור לעולם הירושות.

לפני שנסביר כיצד עורך דין לדיני משפחה יכול לעזור לנו, צריך לומר, יש אנשים שלא יראו בחיים עורך דין בתחום זה, מאחר והם לא יצטרכו. יש כאלה שיפנו אליו במקרים ספציפיים כשקורה משהו שמחייב את זה, למשל לצורך כתיבת הסכם ממון, לצורך חוזה נישואים, הסכם של ידועים בציבור או לצורך גירושים. לעומת זאת, יש משפחות שנמצאות בקשר ישיר עם עורך דין והוא עוזר להם בכל עת, כשיש צורך בכך.

אז כיצד עורך דין משפחה יכול לעזור לנו

ראשית, מן הסתם הוא ייצג אותנו בכל תהליך, בין אם מדובר בתהליך משפטי ובין אם מדובר בתהליכים מול הרשויות השונות ובין אם מדובר בניהול משא ומתן ותהליכים פנימיים.

שנית, הוא יכול לעזור לנו בייעוץ, הוא יכול לספק לנו מידע רלוונטי לצרכים שלנו, על מנת שנדע כיצד להתנהל, כיצד לפעול, בין אם זה בתוכנו, כמשפחה ובין אם זה אל מול גורמים שונים.

שלישית, הוא כמובן יכול לעזור לנו לחתום חוזים, הסכמים, צוואות ומסמכים אחרים שהם רלוונטיים עבורנו כפרטים וכבני משפחה. זה נכון במיוחד במקרים של זוגות שעומדים להתחתן, זוגות שמבקשים לחיות ביחד באופן לא ממוסד או עבור בני משפחה אחרים בשלבים שונים בחיים.

ארבע, הוא יכול לעזור לנו לנהל תהליכים מסוימים, מורכבים ולתת לנו את האסמכתא המשפטית הנדרשת לכך.