עורך דין תעבורה – התכונות שכל עורך דין צריך

פטיש - עורך דין תעבורה

אומרים שיש מקצועות שדורשים תכונות אופי מסוימות. למשל, מורה צריך להיות אמפתי, מכיל, צריך להיות קשוב ולהבין את העולם של הילדים, רופא צריך להיות סימפטי, להיות קשוב, לעורר תחושת ביטחון ואמון במטופלים שלו וכך הלאה. כל בעל מקצוע כמעט צריך תכונות אופי מסוימות, זאת בשביל שהוא יהיה איש מקצוע טוב, זאת בשביל שהוא יהיה מקצוען בתחומו וידע לספק את השירות הטוב ביותר.

כפי שכל בעל מקצוע צריך תכונות מסוימות בשביל המקצוע שלו, כך גם עורך דין צריך שיהיו לו תכונות מסוימות, הן בשביל להיות מסוגל לייצג את הלקוחות שלהם, לייצג את האינטרסים שלהם, והן בשביל לעמוד בבית משפט ולטעון בשמם וכמובן בשביל לנצח עבורם את המשפט, במידה וזה אפשרי. זה נכון לגבי כל עורך דין בכל תחום, כאשר באופן טבעי יש תחומים בהם נדרשות תכונות מסוימות ויש תחומים בהם נדרשות תכונות אחרות.

עורך דין תעבורה אף הוא, צריך תכונות אופי מסוימות, הן בשביל להיות מסוגל לייצג את הלקוחות והן בשביל לעמוד בבית משפט, או אפילו לפני כן בהליכים קדם משפטיים, לייצג אותם ולטעון בשמם. בלי תכונות אלה, הוא לא יכול לעשות את זה.

אילו תכונות אופי צריך עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה צריך מספר תכונות אופי בשביל להיות מסוגל לייצג את הלקוחות שלו בצורה נאמנה.

ראשית, הוא צריך להיות מסוגל להכיר את המקרה לעומק, מה שאומר שהוא צריך להיות חרוץ מאוד, להיות מסוגל ללמוד את כל הפרטים ולדעת לחבר ביניהם בצורה נכונה מבחינה לוגית.

שנית, הוא צריך להיות מסוגל להכיל את הלקוח, להכיל את המקרה, את מצבו האישי ולא להיות שיפוטי איתו. זה לא פשוט, שכן לפעמים הוא יקבל מקרים שנראים לו בעייתיים ובכל זאת הוא יצטרך לייצג אותם.

שלישית, הוא צריך להיות מסוגל להעביר את הדברים בצורה ברורה, רהוטה וכנה. להיות קשוח, ולנהל משא ומתן למען הלקוח שלו מתוך הסתכלות אך ורק על האינטרס שלו.

ארבע, להיות מסוגל להילחם עד הסוף אך לדעת גם מתי צריך להתפשר.