מה עושים במקרה של רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית

ישנה מודעות שרק גוברת עם הזמן לגבי כל נושא הרשלנות הרפואית, כול אחד יכול לסבול מרשלנות כזו או אחרת, קשישים, נשים בהריון ועוד.  וכל מי שיוצא לו לפגוש את המערכת הרפואית באופן תדיר יול להיקלע למצב של רשלנות רפואית.  

כמובן שלא כול רופא הוא מבצע את עבדותו לא נאמנה אך יש רופאים רבים שמסיבות כאלה ואחרות יכולים להיות רשלניים בטיפול שלהם וזה מצריך בהחלט טיפול מעמיק. רואים רבים יכולים לזלזל בבעיות של קשישים להזניח בדיקות חשובות אצל נשים בהריון וגם בלידה יש מצבים בהם נגרמת רשלנות רפואית.

רשלנות בלידה

כאמור רשלנות רפואית יכולה לקרות בשלבים שונים, עוד טרם ההיריון, בזמן ההיריון ולאחר הלידה. הצוות הרפואי המטפל ביולדת חייב לפעול באופן אחראי, כאשר הוא איננו עושה זאת ואיננו נוקט באמצעי הזהירות הנדרשים, עלולה להתרחש רשלנות רפואית בלידה, והנפגעים זכאים לקבל פיצוי כספי הולם. בכל המקרים בהם נגרם נזק ליולדת או כאשר נולד תינוק הסובל ממומים ובעיות אחרות, מומלץ לפנות לעזרתו של עו"ד רשלנות רפואית המתמחה במקרים הללו, לברר עמו מהם הסיכויים לתביעה.

השוני ביחס הרפואי לקשישים 

 לעיתים נוצר הרושם שמערכת הבריאות מגיעה עם גישות שונות לאוכלוסיות כאלה ואחרות, שוב ניתן לשער באופן לא רשמי כמובן שהמערכת לא טורחת כלל לבדוק ממה הבעיות מהן סובלים הקשישים ואיזה סוג טיפול נכון להם. מה שמנחה אותם לרוב, שבין כה וכה אין  לקשיש זמן רב לחיות, ולפיכך, לא צריך להשקיע בו, בין אם מדובר במשאב או בזמן. לעומת זאת, האוכלוסייה הצעירה זוכה לטיפול הרבה יותר מסור.

הזנחה קטלנית

כמו כן, רופאים רבים מזניחים טיפולים או בדיקות חשובות, או יכולים לפענח תוצאות ולספק דיאגנוזה לא מבוססת, מה שעשוי לגרום לאבחון מוטעה וקטלני. ישנה גם רשלנות שקשורה לנטילת תרופות שגויה שניתנת על ידי מרשם שגוי, או מינון מוטעה ורשלני מצד הרופא שלא נבדק כשורה ועשוי לגרום להידרדרות או רגישות שיש לפציינט והרופא פסח על מידע זה ועוד. הנושא האחרון נוגע לעובדה שהרופאים לא מזמינים מטופלים רבים לבדיקות ומעקבים שחשוב שיבצעו.

הפנייה לעו"ד רשלנות רפואית

בשל העובדה שמערכת הבריאות לא תמיד עושה את עבודתה נאמנה, לעיתים מצבי רשלנות מביאים למצבים קיצוניים וקשים שמאלצים בירור משפטי. אפשר כמובן לפנות לעורך דין מומחה בנושאים של רשלנות הרפואית שבקיא בעולם הרפואה ויודע איך לגשת אל התיק בצורה הנכונה ביותר.