התרשלו בתפקידם

רשלנות רפואית

כל הליך רפואי עשוי להסתיים בתקלה כל שהיא שנובעת משיקול דעת לקוי, טעות במהלך הטיפול או אפילו שאננות של הצוות הרפואי. במהלך השנה מטפלים הרופאים והאחיות במטופלים וחולים רבים ולא תמיד יש להם את הזמן להקדיש על מנת להגיע לדיאגנוזה המתאימה. הסיבות לכך עשויות להיות רבות אך אין זה מוריד מן האחריות שרובצת על כתפיהם של אנשי הצוות הרפואי.

כאשר מתבצעת רשלנות רפואית לא תמיד ניתן להבין זאת בזמן אמת. כל שכן כאשר מדובר על הליך פשוט לכאורה שעשוי להתגלות כשגיאה. עורך דין רשלנות רפואית הוא האדם שאליו צריך לפנות במקרים של חשד לרשלנות רפואית. ישנם עורכי שין מסוגים שונים אך רק אלו שמתמחים בתחום יוכלו לסייע לכם באמת ולייצג אתכם בתביעה מול בית חולים גדול או כל מוסד רפואי אחר.

מה יעשה עורך דין

את עורך הדין תפגשו בדרך כלל כאשר תיפול עליכם ההבנה שנעשה דבר מה שגוי במהלך טיפול רפואי או בדיקה כל שהיא. גם חילוקי דעות עם מוסד רפואי או גורם מטפל הם סיבה לפניה לעורך דין שיסייע. כאשר אתם פונים לעורך דין שעוסק ברשלנות רפואית חשוב להביא אתכם את כל המסמכים שבידכם כולל כל תוצאות הבדיקות, תאריכים ודיאגנוזות.

היות שבמקרים רבים הפניה עשויה להגיע זמן רב לאחר ביצוע הטיפול או הבדיקה כדאי להקפיד על שמירה של הניירת במקום בטוח. בכל מקרה לאחר כל טיפול כדאי לבקש את התוצאות בכתב או לפחות תצלומים שלהם.

קל יותר להוכיח

עולם הרפואה משתכלל והופך מתקדם יותר ברבות השנים. המכשירים המשוכללים מאפשרים לרופאים לסמוך על הקדמה ולהוריד מהם אחריות. אין זה אומר שמהרופאים והצוות הרפואי מוסרת האחריות למצב, והם ללא ספק עדיין אחראים לכל תקלה שתקרה בין כותלי המוסד הרפואי.

שאננות היא מחלה שתוקפת רופאים רבים ולעיתים גורמת להם לבצע שגיאות שעלולות לעלות ביוקר. עם זאת מרבית הרופאים מבצעים את עבודתם נאמנה ולא לוקחים סיכונים מיותרים שעלולים לסכן את המטופל או החולה. בכל אופן פניה לעורך דין תוכל לאשש או להפריך התרשלות רפואית.