איך תדעו אם מגיע לכם דמי אבטלה?

דמי אבטלה

כאשר בוחנים את המצב הקיים בחוק ביחס לקבלת דמי אבטלה, חשוב להבדיל בין התפטרות מוצדקת להתפטרות לא מוצדקת. הראשונה לרוב תהיה בשל סיבה בריאותית קשה של התובע או של אחד מבני משפחתו, אופציה אחרת תהיה הרעה משמעותית בתנאי התעסוקה. ההבדלים בזכאות לתשלום כספים בגין אבטלה בין מצבים של התפטרות מוצדקת ללא מוצדקת הם משמעותיים, ויש להתייחס לכך.

אדם שבוחר להפסיק את עבודתו מרצונו האישי צריך לקחת בחשבון שרק לאחר שתחלוף תקופה של 90 יום הוא יתחיל לקבל דמי אבטלה. עם זאת, חשוב להתייצב כנדרש בחוק בלשכת שירות התעסקה ולבחון האם ישנן אופציות תעסוקה שעשויות להתאים לכם.

דמי אבטלה

אם לא יודעים אז פשוט מתייעצים

אנשים רבים נאלצים להתמודד עם מצבים מתסכלים לפיהם הם פשוט לא מסוגלים להתמודד לבדם עם רשויות החוק. אין ספק שמדובר בדבר מובן, שכן הבירוקרטיה המתישה והפרוצדורה שלעתים יכולה להיות מעיקה מקשה על אנשים רבים לקבל את שמגיע להם.

נקלעתם למצב בעייתי לפיו התפטרתם או פוטרתם ממקום העבודה בגלל סיבה מיוחדת, ועתה אתם רוצים לבדוק האם מגיעים לכם דמי אבטלה? תוכלו לפנות למוסד לביטוח לאומי להתייעצות, כך שיוכלו להסביר לכם לעומק על המצב שלכם וכל מה שאתם יכולים לעשות.

דבר נוסף שתוכלו לעשות יהיה פשוט להתייעץ עם עורך דין מנוסה שיוכל לעזור לכם להתמודד אל מול הרשויות ולוודא שאתם מקבלים את כל שמגיע לכם בסופו של דבר. כך אתם תוכלו להפוך את התהליך הזה להרבה יותר נגיש ופשוט בעבורכם.

תקבלו את הכסף שמגיע לכם

מקרים שבהם אינכם מסוגלים לעובד בשל סיבה זו או אחרת יכולה להשפיע לרעה על איכות החיים שלכם ולפגוע משמעותית ביכולת שלכם לתפקד באופן שוטף. בכדי שלא תפלו למקומות שיהיה לכם להתרומם מהם, תשימו לב שאתם נעזרים ברשויות החוק ועושים כל שאתם יכולים בכדי לקבל את הכסף שמגיע לכם.

יש אנשים שמקבלים כסף מביטוח לאומי ובכך מצליחים לנהל את החיים שלהם בצורה שוטפת, וזאת מבלי שיצטרכו לעבוד במקום עבודה כזה או אחר.