אישור בטיחות לבריכה – מדוע זה חשוב

לא פעם, לצערנו, אנחנו שומעים על אסונות אשר מתרחשים בבריכות שונות. בין אם מדובר בבריכות פרטיות, ציבוריות או אחרות. הרבה פעמים האסונות מתרחשים מאחר ואין השגחה מתאימה במקום או כתוצאה מרשלנות וטעות אנוש. אך יש מקרים רבים בהם האסונות נגרמים כתוצאה מכך שהבריכה עצמה איננה בטוחה, הבריכה עצמה אינה ערוכה על מנת לשמש כבריכה.

זו הסיבה שהמדינה מחייבת כל מקום, בין אם זה גורם פרטי ובין אם זה גורם אחר, להחזיק באישור בטיחות לבריכה ולהפעלתה. כלומר, על מנת שיהיה ניתן להתקין בריכה במקום, צריך לקבל את האישורים הנדרשים, מצד אחד, ומצד שני, יש צורך גם לקבל את האישורים הנדרשים על מנת שיהיה ניתן להשתמש בבריכה ולהפעיל אותה, בין אם זה לצרכים פרטיים ובין אם זה לאירוח אנשים.

לפני שאנחנו נסביר מדוע וכיצד מקבלים את האישור, חשוב לומר שבשנים האחרונות יותר ויותר אנשים החלו להתקין בריכות פרטיות בשטח החצר או הגינה שלהם. מה שאומר גם, שיותר אנשים נזקקים לאישורים כאלה והמודעות לנושא של בטיחות בבריכות עלתה, אף על פי שאנחנו שומעים עדיין על תאונות כאלה ואחרות, הרי שביחס לכמות הבריכות, מדובר על מספרים נמוכים. 

מדוע יש צורך באישור בטיחות לבריכה וכיצד משיגים אותו

כפי שאנחנו יכולים להבין, בריכה היא לא שטח רגיל. ראשית, מדובר על מתקן עמוק, שנית, זה מתקין שמכיל מים וכן משאבות מסוגים שונים. אלה בקלות יכולים להפוך להיות נחשול מסוכן שעלול להוביל לפגיעה בבני אדם, אם המתקן איננו בטוח ואיננו בנוי בצורה נכונה.

לכן, בכל מקום בו בוחרים להתקין בריכה, לא משנה באיזה סדר גודל, הרי שאמורים לקבל את האישורים הנדרשים על מנת שיהיה ניתן גם להתקין וגם להשתמש בה. האישורים מתקבלים אחרי סדרה של ביקורות אשר מתבצעות במקום.

על מנת שלא תהיה בעיה לקבל את האישור הנ"ל, חשוב מאוד להעסיק גורם מקצועי שיכיר את הנושא היטב, יוכל לייעץ ולהמליץ כיצד לבנות את הבריכה בצורה בטוחה וכמובן באילו אמצעים להשתמש על מנת שהבריכה תאושר לשימוש.