עורך דין צבאי לצאת מהצבא

עורך דין צבאי לצאת מהצבא

אין שום ספק כי שירות צבאי לא מתאים לכל אחד. למעשה, כמחצית מכל מחזור הגיוס, לא מתגייסים כלל או לא מסיימים את השירות הצבאי שלהם, לכל אחד יש את הסיבות האישיות שלו, חלקן נפשיות, חלקן בריאותיות וחלקן אידיאולוגיות. חיילים רבים מגלים במהלך השירות הצבאי שלהם, כי הם אינם יכולים להמשיך את השירות בגלל בעיות משפחתיות, בעיות כלכליות או בעיות בריאותיות, במקרים כאלו הם חייבים להוציא פטור כדי לצאת מהצבא. ניתן להוציא מספר פטורים שונים, כאשר כל סוג של פטור משפיע על האופי והאורך של תהליך השחרור. בחלק מהמקרים תהליך השחרור יהיה מהיר ויעיל יותר, ואילו במקרים אחרים התהליך עלול להיות ארוך ומייגע, ואף לא להביא לתוצאות הרצויות. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין צבאי, על מנת לקבל את כל המידע הרלוונטי ולהבין כיצד יש לפעול בצורה הנכונה והיעילה ביותר.

עורך דין צבאי לצאת מהצבא

אילו סוגי פטורים יסייעו לכם לצאת מהצבא?

פרופיל 21, נחשב לפטור הנפוץ ביותר – פטור מטעמי בריאות. מדובר על פטור המבוסס הן על בעיות נפשיות והן על בעיות גופניות. למשל, חיילים הסובל מכאבי גב קשים, קרע ברצועות, מחלות מעיים כמו קרוהן, אי סבילות לגלוטן, בעיות לב ומחלות נפש, זכאים לקבל פטור מטעמי בריאות. חשוב לציין כי למרות כל השמועות, לפרופיל 21 אין כמעט שום השפעה שלילית על החיים האזרחיים. הפרופיל הצבאי נשאר חסוי, כך שמעסיקים פוטנציאלים ידעו רק את מה שאתם תבחרו לספר להם. כמו כן, נשים נשואות או נשים בהריון זוכות לשחרור מידי מצה"ל, כך שכל חיילת שנכנסת להיריון ומעוניינת לשמור אותה, זכאית להשתחרר מצה"ל תוך 3 ימים בלבד. חיילת שמתחתנת במהלך השירות הצבאי שלה, זכאית גם כן לפטור מידי.

לסיכום, ישנם לא מעט פטורים אשר ניתן לבקש על מנת לצאת מהצבא, אך מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין צבאי על מנת להקל ולזרז את כל התהליך. למשל, חיילים אשר בחרו להתגייס אך גילו תוך כדי השירות, כי הדבר נמצא בסתירה לאמונה שלהם, יכולים לבקש לקבל פטור מטעמי דת ומצפון. אך מדובר בהליך מסובך, אשר דורש סיוע מגורם מנוסה יותר.