שמאי מקרקעין מומלץ – הבחירה הנכונה עבורנו

שמאי מקרקעין

כשאנחנו נדרשים להיעזר בשמאי מקרקעין לצרכים מסוימים, אנחנו לא יכולים להסתפק במי שזה עתה התחיל את הקריירה שלו ולא במי שאיננו יכול לספק לו שירות מהיר, זמין ונגיש. אנחנו צריכים למצוא גורם מקצועי שיוכל לעזור לנו על מנת שנוכל להתקדם בתהליך שלשמו שכרנו את שירותיו, כמה שיותר מהר.

כידוע, אנחנו שוכרים את שירותיו של שמאי מקרקעין מומלץ לצרכים שונים. בין אם זה על מנת הערכה על שווי הקרקע לצורכי מכירה או החכרה, לצורך חלוקת הקרקע, לצורך ירושה, פינוי, לצורכי מס או לכל צורך אחר בו אנחנו צריכים לדעת מה שווי הקרקע שאנחנו מחזיקים ברשותנו.

לפני שנסביר כיצד אנחנו בוחרים שמאי מקרקעין מומלץ, חשוב להדגיש, אנחנו יכולים לפנות אל מספר שמאים וזה יהיה דבר נכון מצידנו, ולקבל מהם הערכות שווי מעט שונות. זה טבעי לחלוטין, מאחר ולא מדובר במדע מדויק לגמרי. בדרך כלל מדובר על פערים סבירים של אחוזים ולא פערים גבוהים מדי. אם יש פער גבוה מדי, אז יש בעיה באחת הערכות שקיבלנו ולכן מומלץ לקבל עוד הערכת שווי ולנסות להבין מדוע נוצר פער שכזה.

כיצד בוחרים שמאי מקרקעין מומלץ

ראשית, אנחנו צריכים לבחון את הניסיון שעומד לרשות השמאי. אנחנו לא יכולים לבחור, כפי שציינו בשמאי שאין לו ניסיון בתחום, בשמאי שלא מכיר את הנושא היטב ולא יכול לספק לנו שירות ברמה הגבוהה ביותר.

שנית, אנחנו צריכים לבחור שמאי מקרקעין שאין לו אינטרס בדבר. אנחנו לא יכולים לבחור שמאי שעובד עם חברה או גורם אחר שיכול להרוויח מהעניין. לכן חשוב לפנות אל שמאים עצמאיים או שמאים שעובדים במשרדים שאינם קשורים לחברות ביטוח או לכל גורם אחר.

שלישית, חשוב שאנחנו נבחר שמאי מקרקעין שהוא נגיש וזמין לצרכים שלנו מהתחלה ועד הסוף. מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו שיהיה איתנו בכל התהליך, יספק לנו את כל המידע שאנחנו צריכים בצורה הכי אמינה והכי שקופה שיש, וכמובן שיהיה זה מישהו שאנחנו נוכל לפנות אליו בכל עת לקבלת מידע רלוונטי עבורנו.