צרת רבים: 4 המקרים השכיחים ביותר שבהם צריך לפנות לעורך דין בתחום העבודה

עורך דין עבודה

זה אף פעם לא כיף להתעסק עם עוולות בתחום דיני העבודה, אך העניין הוא שצריך לזכור שפעולה מוקדמת, היעזרות בעורך דין ופניה אל בית המשפט עשויים להניב תוצאות ולאפשר לכם להתמודד עם הצרה שמטרידה אתכם.

אם אתם תוהים באילו מקרים בדיוק יש צורך לפנות אל עורך דין בתחום העבודה, אז במאמר הזה נשתף אתכם ב – 4 המקרים השכיחים ביותר שבהם אנשים בוחרים לפנות אל עורך דין שיוציא אותם מהבוץ.

  • פיצויי פיטורים – עובדים שעבדו תקופה ממושכת במקום עבודתם ופוטרו זכאים לקבל פיצויים בהתאם לתקופת העסקתם ואופי ההעסקה. ניתן להעיד על אינספור מקרים שבהם אנשים נאלצים להתמודד עם מצבים שבהם אינם מקבלים את הפיצויים שמקבלים להם, וכתוצאה מכך הם פונים אל עורך דין.
  • הלנת שכר – ישנם מקרים רבים של הלנת שכר, כאלה שבהם המעסיקים לא מעבירים את השכר המגיע לעובדים שלהם בזמן, אם בכלל. אין ספק שמדובר בתופעה חמורה שיש להוקיע, ובמקרה ואתם נאלצים להתמודד עם מצב כזה, כמובן שעורך דין בתחום העבודה עשוי לעזור לכם www.ruthr-law.com.
  • הפרשות לפנסיה – לפעמים מעסיקים מעדיפים לחסוך כסף על חשבון העובדים שלהם, וזאת על ידי אי הפרשה של כסף לפנסיה. מדובר במקרה שנתקלים בו לעתים קרובות מאוד, ואם אתם נאלצים להתמודד אתו, אז תעשו לעצמכם טובה ותפעלו בהקדם וללא דיחוי.
  • זכויות נשים בהריון – על פי חוק עבודת נשים על המעסיק אסור לפטר עובדת שנמצאת בתקופת הריון ועדיין לא יצאה לחופשת הלידה. כל זאת תקף אך ורק במקרים שבהם העובדת עבדה במקום למשך תקופה של 6 חודשים ומעלה.

המקרים שהוזכרו לעיל נחשבים לנפוצים במיוחד וכאלה שלא מעט אנשים נאלצים להתמודד אתם בתחום דיני העבודה. אם גם אתם נאלצים להתמודד עם מקרה שמטריד אתכם, ואתם פשוט לא יודעים כיצד עליכם לפעול בכדי לצאת מהמצב שבו אתם נמצאים, אז תפנו בהקדם אל עורך דין שיוכל לעזור לכם. אחד כזה ידאג לכך שתוכלו להתמודד עם המצב בקלות רבה.