עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן אלו הן עבירות עם כבוד… מדובר בעבירות על רקע כלכלי אשר מטרתן היא הפקת רווחים באופן בלתי חוקי. זה כולל עבירות הונאה שונות, לקיחת שוחד, עבירות מס, קבלת דבר במרמה ועוד. למרות הדימוי, המכובד, ההתייחסות לעבירות אלו היא חמורה מאוד.

אין אלימות

בעבירות מן הסוג הזה לא תהיה אלימות או איומים. מדובר בעבירות הנעשות באופן הכי נקי ולבן כאשר החשוד נוטל באלגנטיות כספים שלא שייכים לו. אם זה נטילת כספים שלא כדין מהארגון או החברה. אם זה עבירות שוחד הלבנת הון ועוד שלל עבירות אשר נעשות באופן מכובד.

בדרך כלל בעבירות מן הסוג הזה מעורבים אנשים שהם בעלי תפקידים בכירים במקום העבודה, חברי הנהלה וכדומה אשר אלו מבצעים את העבירות בדרך נסתרת וכאילו מכובדת. בגלל שמדובר בבני המעמד הגבוה לא רק שהם לא ייהנו מהנחות אלא אף יחמירו אתם את הדין.

עורך דין לעבירות צווארון לבן

בגלל שעבירות מן הסוג הזה לא תמיד מטופלות במידה פרופורציונלית, למרות שמצד אחד מתבקש אולי יחס סלחני לגביהן הרי שבפועל מתייחסים היום בבית המשפט בחומרה רבה אל העבירות הללו, מסיבה זו חשוב מאוד להיעזר בשירותיהם של עורכי דין מקצועיים אשר מכירים את עבירות הצווארון הלבן והם מתמצאים בסוגיות המשפטיות הרלוונטיות. עורך דין שמציע את השירות של ייעוץ משפטי למקרים אלו, יוכל לייצג וללוות את החשוד, לאורך כל התהליך החל מהשלבים של החקירות הראשוניות ועד לעמידה מול בית המשפט.

פגיעה בשם הטוב

כאשר מדובר בעבירות צווארון לבן, הרי שאלו עשויים לפגוע ולהרוס את שמו הטוב של הנאשם. במיוחד בעבירות מן הסוג הזה אשר מאפיינים את בני המעמד הגבוה. גם במקרים אשר בהם זוכה החשוד מכל חשד, עדיין תהיה להאשמה השפעה על שמו של החשוד. זה עשוי לפגוע בו מבחינה כלכלית, זה עשוי לפגוע בקידום שלו בתפקיד וזה עלול אף להוביל לפיטוריו. מסיבה זו חשוב מאוד לפנות מיד בתחילת התהליך אל עורך דין מקצועי מן השורה הראשונה. כך ניתן יהיה למזער נזקים ולשמור על השם הטוב עד כמה שאפשר.

עו"ד לוליק אסל – עורך דין פלילי בתל אביב למקרים של עבירות צווארון לבן.