בחירה של עורך דין – איך עושים את זה נכון?

בחירה של עורך דין – איך עושים את זה נכון?

בחירת עורך דין היא אף פעם לא דבר פשוט וקל. גם אם אנחנו נדרשים לשירותיו לצורך מאוד בסיסי ופשוט, הרי שמדובר בבעל מקצוע שאמור לטפל בעניינו בצורה יסודית ומסורה בשביל שנוכל לקבל את מה שמגיע לנו או להגן על עצמנו מפני תביעות כאלה ואחרות. אחת כמה וכמה נכון הדבר כשמדובר על עורך דין בתחום הפלילי.

כשאנחנו מחפשים עורך דין ברמת גן או בכל מקום אחר, זה נובע מכך שהמדינה, דרך הפרקליטות, תובעת אותנו על עניין מסוים שיש לו אינטרס ציבורי. זה יכול להיות על עבירות משמעותיות למשל בתחום של סמים, מין, אלימות, הלבנת הון, עבירות צווארון לבן וזה יכול להיות בתחומים אחרים, פחות "קשים" לכאורה. בכל מקרה, מה שברור הוא, שמצב כזה מחייב אותנו לשכור עורך דין שיגן עלינו.

הגנה של עורך דין פלילי, איננה באה לידי ביטוי אך ורק בבית המשפט. חשוב לזכור את זה, שכן בתהליך הבחירה עלינו לשים לב שאנחנו מקפידים לחפש עורך דין, כזה שיכול לעזור בתהליך המקדים, בעת שאנחנו נחקרים במשטרה, בעת שמוגש נגדנו כתב אישום ויש שימוע בענייננו, וכאמור גם בשלבים מתקדמים יותר, קרי כשאנחנו מגיעים לבית המשפט לטעון לחפותנו. במקרים רבים, הוא ימשיך איתנו גם הלאה אם יהיה צורך, בין אם זה לשלבי הערעור ובין אם זה לטיפול בענייננו, במידה ונקבל עונש כזה או אחר.

לפני שנסביר כיצד בוחרים עורך דין פלילי ברמת גן ובכלל, חשוב להדגיש, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד עורכי דין שמתמחים בדין הפלילי, השאלה היא כיצד אנחנו בוחרים עורך דין שיתאים למקרה שלנו, עורך דין שיתאים לצרכים שלנו וכמובן מישהו שיתאים לתנאים הכספיים שעומדים לרשותנו. אנחנו צריכים לחבר את כל הנקודות וכן נקודות נוספות, בשביל שנוכל להחליט מי מתאים לנו.

פרמטרים לבחירה נכונה

צריך לומר, לפני שאנחנו צוללים לפרמטרים השונים, יש מקרים בהם עומד לרשותנו מספיק זמן בשביל לבחור עורך דין פלילי. נניח ומדובר על מקרה שלא מתבצע מעכשיו לעכשיו ולא נחקר באופן מיידי. במקרים כאלה אנחנו יכולים לבחון היטב מי יתאים לנו.

מנגד, יש מקרים שמתרחשים באופן מיידי ואז היכולת שלנו לברור היא נמוכה יותר. גם אז אנחנו צריכים לבחון היטב את מי אנחנו מעסיקים, על מנת לשכור את שירותיו של עורך דין שיתאים לנו בצורה הטובה ביותר.

פרמטר ראשון הוא תמיד ניסיון ומקצועיות. אנחנו נרצה לשכור את שירותיו של עורך דין בעל ניסיון בתחום הפלילי ובפרט עורך דין שאנחנו יודעים שמתמחה בתחום העבירות בו אנחנו חשודים. זה חשוב, על מנת שלא נבחר עורך דין צעיר וחסר ניסיון שלא יוכל לייצג אותנו כפי שאנחנו רוצים וצריכים.

פרמטר שני, אנחנו צריכים לבחור עורך דין אשר יכול להיות זמין לענייננו באופן מובהק. מישהו שיהיה מסוגל לטפל במקרה שלנו בכל עת, ללא דחיות. כאן עולה שאלה, למשל, האם נכון לבחור עורך דין עצמאי או לשכור משרד עורכי דין. זו שאלה שיש לה ערך כלכלי אך גם ערך מבחינת זמן. עד כמה באמת עורך דין עצמאי יכול לעמוד לרשותנו בכל עת, והאם במשרד עורכי דין נקבל שירות הרבה יותר מלא.

פרמטר שלישי, אילו אנשים עובדים עם עורך הדין, מי הצוות שעומד לרשותו, אילו עדי מומחים הוא יכול לספק למקרה שלו, עד כמה המעטפת סביבו יכולה להתאים לנו ולשרת אותנו בנקודות שונות בחקירה ובמשפט.