סהר שפע – המשמעות של רשת בפריסה ארצית

סהר שפע

כשאיש עסקים פותח עסק והוא מתחיל להצליח, עומדת בפניו דילמה לא פשוטה, האם להישאר עם סניף בודד או שמא, לפתוח עוד סניף במקום אחר, לראות איך הוא מצליח ואז לפתוח סניפים נוספים במקומות אחרים. 

זו היתה הדילמה של סהר שפע והאחים שלו כשהם פתחו את הסניף הראשון של בית קפה ארומה. הם יכלו בהחלט להישאר עם סניף אחד והם יכלו גם לפתוח סניפים נוספים ברחבי הארץ, על מנת שלקוחות רבים יוכלו להיחשף לארומה, להכיר את המוצרים של בית הקפה וליהנות מהם. כפי שאנחנו יודעים, בסופו של דבר זה מה שהם עשו, פתחו סניפים של ארומה בכל הארץ. ההחלטה שלהם היתה נכונה, יש שיהמרו, ההימור שלהם הצליח. 

לפני שנסביר מדוע זו דילמה ומה היתרונות של רשת בפריסה ארצית, צריך לומר על כל סהר שפע אחד שהצליח, יש לא מעט שכשלו. צריך לקחת בחשבון את העובדה שמדובר בהימור אך הוא צריך להיות מושכל ונכון. 

מדוע זו דילמה ומה היתרונות שלה

ובכן זו דילמה, מאחר ואם זה לא מצליח, הרי שזה יכול לפגוע בסניף הראשון וכמובן זה יכול לסכן את העסק, את הבית, מבחינה כלכלית. מצד שני, אם זה מצליח, אז צריך לגייס כוח אדם, צריך משאבים מתאימים וכמובן צריך לדעת לנהל את הפרוצדורה הזאת, לא דבר פשוט, לא דבר של מה בכך. 

בסופו של דבר, הקמת רשת היא דבר משתלם, אם יודעים לעשות את זה נכון. שכן, זה מגדיל באופן משמעותי את קהל הלקוחות, הרי כך אפשר להגיע אל לקוחות בכל רחבי הארץ, יתרה מזו, זה מאפשר ללקוחות שמכירים את סניף הבסיס, סניף האם של הרשת, להיכנס אל סניפים של הרשת במקומות אחרים וליהנות מתפריט שהם מכירים, מוצרים שהם יודעים את האיכות שלהם. כך משמרים את הלקוחות הקיימים. 

צריך לומר, בתחום המסעדות ובתי קפה, אז באופן טבעי זה מאוד נפוץ ונכון להקים רשתות, כמו זו של ארומה, בגלל הצורך, בגלל האפשרויות ובגלל דרישה של הקהל.